Prewencja

CZUJKA na straży Twojego bezpieczeństwa
„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w budynkach mieszkalnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.
Czytaj więcej…

 

Obudź czujność
Co trzeci pożar powstaje w naszym mieszkaniu. Tam, gdzie czujemy się najbezpieczniej i zbyt często zapominamy o potencjalnych zagrożeniach.
Czytaj więcej…

 

Zgaś ryzyko
W ostatnim dziesięcioleciu średnio rocznie w Polsce wybucha ok. 160 tys. pożarów, w wyniku których śmierć ponosi ponad 550 osób, a kolejnych kilka tysięcy doznaje uszczerbku na zdrowiu.
Czytaj więcej…

 

Stop pożarom traw
Kampania „STOP pożarom traw” ma przede wszystkim edukować i uświadamiać, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale również prawnie zabronione.
Czytaj więcej…

 

Bezpieczne żniwa
Corocznym problemem straży pożarnej podczas prac żniwnych są pożary zboża na pniu, rżysk oraz pozostałości roślinnych.
Czytaj więcej…

 

Burze i silny wiatr
Burze, intensywne opady deszczu oraz huraganowy wiatr są naturalnymi zjawiskami pogodowymi i występują z różną siłą. To zjawiska, które szybko się przemieszczają.
Czytaj więcej…

 

Zagrożenia ze strony owadów
Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicze Straże Pożarne niejednokrotnie wzywane są do nieuzasadnionych interwencji związanych z usuwaniem gniazd i rojów owadów błonkoskrzydłych.
Czytaj więcej…

 

Zapobiegaj pożarom lasów
Aby uniknąć pożarów w lasach apelujemy do wszystkich przebywających na tych terenach o przestrzegania podstawowych zasad.
Czytaj także…

 

Edukacja i profilaktyka
Tutaj znajdziecie wiele cennych informacji przeznaczone dla strażaków i nauczycieli, przydatne podczas prowadzenia spotkań i zajęć z dziećmi i młodzieżą z zakresu bezpieczeństwa pożarowego.
Czytaj więcej…

 

In case of emergency
W chwili wypadku służby ratownicze często nie wiedzą, z kim kontaktować się w sprawie osoby poszkodowanej.
Czytaj więcej…

 

Bezpieczny wypoczynek nad wodą
Planując wypoczynek nad wodą, zapoznaj się z poniższymi radami i wskazówkami, które pozwolą Ci uniknąć niepotrzebnej tragedii oraz spędzić bezpiecznie wakacje i czas wolny.
Czytaj więcej…

 

Bezpieczeństwo dzieci
Kilka praktycznych porad jak zachowywać się, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo.
Czytaj więcej…