Rzecin – samochód wjechał do rowu

W piątek, 9 lutego o godz. 10.10 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o dachowaniu samochodu osobowego oraz dwóch osobach poszkodowanych na trasie Rzecin – Jasionna.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowy OSP Jasionna, OSP Amica, OSP Wronki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja, natomiast za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego w Poznaniu zadysponowano jeden zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Czarnkowie.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Renault Clio, który po dachowaniu znajdował się w rowie. Kierująca i pasażerka opuściły pojazd przed przybyciem SP i  znajdowały się pod opieką ratowników ZRM.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Dwie osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników ZRM zostały przewiezione do szpitala w Szamotułach.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (20 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Zdjęcia: OSP Amica, OSP Wronki