Kolizja drogowa na obwodnicy Wronek

W środę, 7 lutego 2024 roku o godz. 14.46 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej trzech pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 182 w miejscowości Wronki.
Dyżurny SK w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp OSP Amica oraz OSP Wronki.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali trzy samochody osobowe po kolizji drogowej. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu – brak poszkodowanych
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji plamy oleju.
W działaniach brały udział 2 zastępy (12 ratowników) z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.