Stróżki – pożar skrzynki gazowej

W niedzielę, 1 stycznia o godz. 1.12 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze skrzynki gazowej w miejscowości Stróżki.
Dyżurny SK w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z JRG Szamotuły, OSP Amica OSP Wronki oraz powiadomił Pogotowie Gazowe i Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar skrzynki gazowej, która znajdowała się w ogrodzeniu posesji. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem SP i znajdowali się w bezpiecznym miejscu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, wyznaczeniu strefy zagrożenia oraz podaniu jednego prądu gaśniczego w celu ugaszeniu pożaru skrzynki. Na miejsce przybyło Pogotowie Gazowe, które zakręciło dopływ gazu.
W działaniach brały udział 4 zastępy (18 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Pogotowie Gazowe i Policja.