Samołęż – pożar drzewa

W sobotę, 31 grudnia o godz. 15.20 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze drzewa przy starym przejeździe kolejowym w miejscowości Samołęż.
Dyżurny SK w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp OSP Amica, OSP Wronki oraz OSP Samołęż.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali palące się wewnątrz drzewo, w pobliżu znajdowała się linia energetyczna. KDR poprosił o zadysponowanie Pogotowia Energetycznego oraz SHD z OSP Wronki.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, dokonaniu pomiarów detektorem napięcia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palące się drzewo, wycięciu drzewa oraz dogaszeniu pogorzeliska.
W działaniach brały udział 4 zastępy (20 ratowników) z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Pogotowie Energetyczne.