Wróblewo – pożar dachu budynku mieszkalnego

W sobotę, 12 marca o godz. 12.34 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Wróblewo gm. Wronki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, zastępy OSP Wróblewo, OSP Wronki, OSP Amica, OSP Kłodzisko oraz powiadomił Policję i Pogotowie Energetyczne.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar budynku mieszkalnego. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem SP i znajdowali się na zewnątrz.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu dopływu prądu elektrycznego, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palący się dach, podaniu jednego prądu gaśniczego w obronie pobliskich mieszkań, przewietrzeniu i oddymieniu budynku, sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia oraz zabezpieczeniu dachu budynku za pomocą plandeki.
Spaleniu uległo poszycie oraz drewniana konstrukcja dachu.
W działaniach gaśniczych brało udział 11 zastępów (40 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowie Energetyczne, Policja oraz pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zdjęcia: OSP Wronki