Nowa Wieś – pożar filtrów

W środę, 9 marca o godz. 12.43 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze maszyny do śrutowania metalu w miejscowości Nowa Wieś gm. Wronki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Amica oraz dwa zastępy OSP Wronki.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar filtrów w maszynie do śrutowania. Pracownicy opuścili halę produkcyjną przed przybyciem SP i znajdowali się na zewnątrz.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palące się filtry, przewietrzeniu i oddymieniu budynku, sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.
W działaniach gaśniczych brało udział 5 zastępów (23 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.