Wronki – zapach gazu w budynku

We wtorek, 22 lutego o godz. 22.04 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu w budynku mieszkalnym w miejscowości Wronki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Amica, OSP Wronki oraz Pogotowie Gazowe.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali mieszkańców, którzy opuścili budynek i znajdowali się na zewnątrz.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu głównego zaworu instalacji gazowej oraz sprawdzeniu pomieszczeń i klatki schodowej miernikiem wielogazowym – nie wykryto obecności gazu.
W działaniach brały udział 4 zastępy (21 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Pogotowie Gazowe.