Podsumowanie 2008 roku

Ćwiczenia w Hotelu Olympic we Wronkach – ewakuacja
Na początku strażacy zademonstrowali pracownikom hotelu jak prawidłowo posługiwać się podręcznym sprzętem gaśniczym.Pracownicy spróbowali swoich sił w praktycznym gaszeniu pożarów,zapalona została ropa w trzech wannach która była gaszona trzema rodzajami gaśnic – proszkową, śniegową, pianową oraz nową gaśnicą na polskim rynku FE – 36.

W dniu 29.12.2008r. o godz.10.40 jeden zastęp OSP Amica i jeden zastęp PSP Szamotuły uczestniczyły w szkoleniu na obiektach Hotelu Olympic,połączonym z praktycznym sprawdzeniem warunków ewakuacji. Powodem tego był pożar w jednym z pokoi na drugim piętrze i klatce schodowej gdzie pożar odciął drogę ewakuacji.Osoby które miały odcięta drogę ewakuacji zostały ewakuowane za pomocą podnośnika hydraulicznego przez okno. W trakcie ćwiczeń dwie pracowniczki podczas ewakuacji uległy wypadkowi, ale nie musiały się o nic martwić ponieważ koledzy i koleżanki ze straży szybko udzielili im pierwszej pomocy – oczywiście to była tylko symulacja wypadku. W trakcie ćwiczeń strażacy zapoznali się z lokalizacją obiektów i rozmieszczeniem w nich poszczególnych pomieszczeń, rozmieszczeniem sprzętu p.poż oraz zaopatrzeniem wodnym. Szkolenie miało na celu pokazanie właściwych sposobów zachowania się i postępowania w przypadku powstania zagrożenia w obiektach hotelu we Wronkach.

W dniu 11.12.2008r. o godz.11.06 jeden zastęp OSP Amica pomagał przy udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w trakcie wykonywanej pracy na wydziale lodówek,pierwsze czynności podjeli ratownicy wydziałowi, którzy jednocześnie poprosili o pomoc strażaków z naszej jednostki i wezwali Pogotowie. Działania te miały na celu sprawdzenie funkcjonowania Systemu Ratownictwa w Amica Wronki, w tym gotowości bojowej OSP Amica oraz udziału ratowników wydziałowych a także czas potrzebny na dostarczenie AED na miejsce zdarzenia.

W dniu 26.11.2008r. o godz.21.15 jeden zastęp OSP Amica, cztery zastępy OSP Wronki, jeden zastęp OSP Kłodzisko, jeden zastęp OSP Chojno, jeden zastęp, OSP Jasionna i jeden zastęp JRG Szamotuły gasiły pożar budynku gospodarczego na ul. Myśliwskiej we Wronkach, straty wyniosły ok. 5.000zł., uratowano budynek warsztatu.

W dniu 18.11.2008r. o godz.16.25 jeden zastęp OSP Amica usuwał plamy oleju napędowego na II Oddziale Amica Wronki S.A przy ul.Nowowiejskiej

W dniu 18.11.2008r. o godz.14.10 jeden zastęp OSP Amica usuwał złamane konary drzewa na II Oddziale Amica Wronki S.A przy ul.Nowowiejskiej

W dniu 14.11.2008r. o godz.07.00 jeden zastęp OSP Amica usuwał złamane konary drzewa na OW Mierzyn

W dniu 12.11.2008r. o godz.07.00 jeden zastęp OSP Amica gasił pożar pralki na Fabryce Pralek, dzięki szybkiej interwencji operatora maszyny jednostka nasza nie musiała interweniować, po ok. 30 min produkcja ruszyła dalej.

W dniu 28.10.2008r. o godz.17.50 jeden zastęp OSP Amica usuwał plamę oleju na hali montażu Fabryki Kuchni która powstała na wskutek pęknięcia węża hydraulicznego od wózka widłowego.

W dniu 16.10.2008r. o godz.11.09 jeden zastęp OSP Amica pomagał przy udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w trakcie szkolenia BHP,pierwsze czynności podjęła Iwona Kaprykowska – „Ratownik Wydziałowy”, która jednocześnie poprosiła o pomoc strażaków z naszej jednostki i wezwała Pogotowie. Działania te miały na celu sprawdzenie funkcjonowania Systemu Ratownictwa w Amica Wronki, w tym gotowości bojowej OSP Amica oraz udziału ratowników wydziałowych a także czas potrzebny na dostarczenie AED na miejsce zdarzenia.

W dniach od 10-11 października pracownicy Spółki Amica Wronki S.A (jednocześnie członkowie OSP Amica) wzięli udział w III Mistrzostwach Ratownictwa Medycznego dla Zakładowych Drużyn Ratowniczych „Bezpieczna Firma 2008”. Mistrzostwa zostały zorganizowane w Dębe k/Warszawy
Drużynę naszą reprezentowali:
Iwona Kaprykowska, Marta Napierała-Werner, Marcin Szczepski, Robert Kubiak i Lidia Pawlak – opiekun drużyny.
Mistrzostwa rozgrywane były w nastepujących konkurencjach:
– pierwszy dzień zmagań: „Test wyboru”, „Upadek ze schodów”, „Porażony pradem – zatrzymanie krążenia”,”ścieżka rowerowa- poszkodowany nieprzytomny i upadek rowerzysty”
– drugi dzień zmagań: „Bieg sprawnościowy”, „Upadek z wysokości”, „Zdarzenie w domu – poparzona mama i dziecko”

W dniu 01.10.2008r. o godz.17.50 jeden zastęp OSP Amica usuwał pęknięty konar drzewa na fabryce kuchni.

W dniu 19.09.2008r., o godz. 11.15, przeprowadzono praktyczne sprawdzenie warunków ewakuacji w obiektach Zespołu Szkół nr 1 na ul.Leśnej 17 we Wronkach, połączone ze szkoleniem jednostek straży pożarnej na tym obiekcie, w szkoleniu tym wziął udział jeden zastęp OSP Amica.

W dniach od 05 – 07. września została zorganizowana wycieczka dla strażaków i ich rodzin do Karpacza. W pierwszym dniu naszej wyprawy zwiedziliśmy Miasteczko Western City,a później udaliśmy się do pensjonatu na zasłużony odpoczynek. W drugim dniu naszej wycieczki skorzystaliśmy z pomocy przewodnika który na początek zaprowadził nas na Zamek Chojnik,następnie odwiedziliśmy Hutę Szkła,muzeum ziemi,wodospad Szklarka. Na zakończenie dnia zostało zorganizowane dla uczestników wycieczki ognisko.W ostatni dzień naszej wycieczki udaliśmy się do Kowar żeby zwiedzić Sztolnie w których kiedyś wydobywano uran. Na tym zakończyliśmy nasza wycieczkę w górach i wszyscy wróciliśmy zadowoleni i zdrowi do domu.

W dniu 02.09.2008r. o godz.15.20 jeden zastęp OSP Amica usuwał plamę oleju w zakładzie na ul. Nowowiejskiej.

Ćwiczenia w Amice Fabryka Kuchni – ewakuacja

W dniu 02.09.2008r. o godz.12.00 dwa zastęp OSP Amica,jeden zastęp OSP Wronki i karetka pogotowia uczestniczyły w szkoleniu na Fabryce Kuchni wydział montażu kuchni,połączonym z praktycznym sprawdzeniem warunków ewakuacji powodem tego był pożar maszyny do pakowania kuchni. W trakcie ćwiczeń strażacy zapoznali się z lokalizacją obiektów i rozmieszczeniem w nich poszczególnych pomieszczeń, rozmieszczeniem sprzętu p.poż oraz zaopatrzeniem wodnym. Szkolenie miało na celu pokazanie właściwych sposobów zachowania się i postępowania w przypadku powstania zagrożenia w obiektach zakładu. W trakcie ćwiczeń jeden pracownik w trakcie ewakuacji uległ wypadkowi, ale nie musiał się o nic martwić ponieważ koledzy i koleżanki ze straży szybko udzielili mu pierwszej pomocy – oczywiście to była tylko symulacja wypadku. Na zakończenie wszystkie osoby biorące udział w ćwiczeniach zostali zaproszeni na poczęstunek.

Strażacki ślub z pompą!!!
23.08.2008r. w Ostrorogu k/Wronek druhna OSP Amica Marta Napierała zawarła związek małżeński z Bartoszem Wernerem. Do Ostroroga na mszę pojechaliśmy dwoma samochodami. Po mszy ustawiliśmy się przed kościołem i utworzyliśmy szpaler. Para młoda przeszła pod toporkami a delegacja złożył życzenia i wręczył kwiaty oraz przekazała prezent. Po życzeniach na sygnałach, przejechaliśmy wraz z Para Młodą na sale do Ćmachowa gdzie była uroczystość weselna.

Dzwony biją jak szalone, marsz weselny w uszach brzmi. Młody mężu przytul żonę, niechaj cała ziemia grzmi. Młoda żono przytul męża, Twej miłości barwny kwiat. Nie potrzeba Wam oręża, u stóp macie cały świat.

Życzymy koleżance na nowej drodze życia dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności i zadowolenia z podejmowanych decyzji.

W dniu 06.08.2008r. jeden zastęp OSP Amica zabezpieczał imprezę masową na stadionie Amiki, mecz Polaska – Maccabi Hajfa

W dniu 04.08.2008r. w tym samym czasie jeden zastęp OSP Wronki usuwał konar drzewa w Pozarowie k/Wronek,na drodze Wróblewo – Wierzchocin, a jeden zastęp OSP Wronki usuwał konar drzewa na ul.Dworcowej we Wronkach

W dniu 04.08.2008r. o godz.13.30 jeden zastęp OSP Amica usuwał konar drzewa z torów kolejowych w Gaju Małym k/Szamotuł

W dniu 04.08.2008r. o godz.13.00 jeden zastęp OSP Amica usuwał konar drzewa w Karolinie k/Szamotuł.

W dniu 04.08.2008r. o godz.12.40 jeden zastęp OSP Amica usuwał konar drzewa w Ordzinie k/Wronek.

W dniu 04.08.2008r. o godz.12.20 jeden zastęp OSP Amica usuwał konar drzewa w Nowej Wsi na ul.Kasztanowej.

W dniu 04.08.2008r. o godz.12.00 jeden zastęp OSP Amica usuwał konar drzewa w „Spomaszu” przy ul.Powst.Wlkp. we Wronkach.

W dniu 30.07.2008r.o godz.16.55 jeden zastęp OSP Amica usuwał wyciek kwasu z baterii od wózka akumulatorowego na Fabryce Kuchni,przyczyną było pękniecie obudowy baterii.

W dniu 28.07.2008r.o godz.14.30 jeden zastęp OSP Amica,jeden zastęp OSP Wronki i jeden zastęp OSP Samołęż interweniowały przy podejrzeniu pożaru zboża na Stróżkach k/Wronek alarm okazał się fałszywy w dobrej wierze , w tym samym czasie dwa zastępy OSP Wronki i jeden zastęp OSP Marianowo gasiły pożar ścierniska w Marianowie k/Wronek.

W dniu 23.07.2008r.o godz.12.00 jeden zastęp OSP Amica usuwał wyciek paliwa z motoroweru przed portiernią Fabryki Lodówek,przyczyną było pękniecie wężyka paliwowego.

W dniu 19.07.2008r.o godz.14.30 jeden zastęp OSP Amica zabezpieczał imprezę masową w Pożarowie k/Wronek zorganizowaną przez Sołectwo Pożarowo.

W dniu 14.07.2008r.o godz.2.50 dwa zastępy OSP Amica gasiły pożar maszyny na Fabryce Pralek, dzięki szybkiemu działaniu strażaków obyło się bez strat dla produkcji.

W dniu 10.07.2008r. o godz.17.30 jeden zastęp OSP Amica usuwał plame oleju na Fabryce Kuchni.

W dniu 30.06.2008r. w Obelzankach k/Wronek zostało zorganizowane spotkanie dla strażaków z naszej jednostki i ich rodzin. Były zabawy i konkursy dla dzieci oraz strażaków.

W dniu 29.06.2008r. został zorganizowany wyjazd do Rogowa na zwiedzanie parku dinozaurów oraz do Biskupina.

W dniu 25.06.2008r. o godz. 12.17, jeden zastęp OSP Amica, dwa zastępy OSP Wronki, jeden zastęp OSP Jasionna, OSP Rzecin, OSP Chojno, OSP Marianowo gasiły pożar łąki i poszycia leśnego w Mokrzu, spaleniu uległo 1,7ha łąki i 1,3ha poszycia leśnego w tym 0,28ha uprawy leśnej. Do pożaru doszło w wyniku zwarcia w napowietrznej linii energetycznej biegnącej wzdłuż linii kolejowej. Dzieki szybkim i skutecznym działaniom straży pożarnej pożar udało się zatrzymać o metr od młodnika. W działaniach gaśniczych uczestniczył samolot gaśniczy i służby leśne.

W dniu 21.06.2008r. odbyły się obchody 60-lecia powstania OSP Marianowo. Na obchody przybyli zaproszeni goście Poseł na Sejm RP Pan Romuald Ajchler. Burmistrz MiG Wronki Pan Mirosław Wieczór. Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego Pan Kazimierz Michalak. Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Szamotułach st.kpt.Albert Kłaczkiewicz. Radni MiG Wronki. Radny Powiatowy Edward Ławniczak. Kapelan strażaków MiG Wronki kś. kanonik Paweł Pawlicki. Prezes Zarządu Oddziału MG ZOSP RP we Wronkach Andrzej Liszkowski oraz delegacje Strażackie MiG Wronki

W dniach od 13-14 czerwca pracownicy Spółki Amica Wronki S.A wzięli udział w eliminacjach do III Mistrzostw Ratownictwa Medycznego „Bezpieczna Firma”. Zawody zostały zorganizowane w miejscowości Rytro k/Piwnicznej. Na 24 drużyn startujących nasza drużyna zajęła 6 miejsce. Drużynę naszą reprezentowali: Iwona Kaprykowska,Marta Napierała, Marcin Szczepski, Robert Kubiak i Lidia Pawlak – opiekun drużyny.

W dniu 11.06.2008r. o godz. 22.50. jeden zastęp OSP Amica i dwa zastępy OSP Wronki gasiły pożar mieszkania na ul. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach.

W dniu 11.06.2008r. jeden zastęp OSP Amica prowadził prace porządkowe na OW Mierzyn

W dniach od 04.04. – 06.06.2008r. prezes i w-ce prezes OSP Amica uczestniczyli w Zjeździe Pożarników Polskich, które odbyło się w miejscowości Sielpia k/Końskich. Celem spotkania było przedstawienie wymagań bezpieczeństwa pożarowego dla budynków przemysłowych,zastosowanie prądów mgłowych podczas pożaru,sterowanie urządzeniami przeciwpożarowymi oraz zwiedzanie Targów EDURA 2008.

W dniu 02.06.2008r. o godz.13.50 jeden zastęp OSP Amica i jeden zastęp OSP Wronki usuwały złamane drzewo na drodze z Wronek do Obelzanek.

W dniu 27.05.2008r. o godz.16.50 jeden zastęp OSP Amica i dwa zastępy OSP Wronki gasiły pożar podkładów kolejowych na ul.Dworcowej we Wronkach.

W dniu 24 maja 2008 roku odbyły się obchody 70-lecia istnienia OSP Ćmachowo. Program uroczystości wyglądał następująco:
godz. 13.00 – msza św. w kościele p.w. św. krzyża i Mikołaja w Biezdrowie.
godz. 14.00 – przejazd na boisko sportowe w Ćmachowie.
godz. 14.30 – uroczysty apel jubileuszowy. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku bryg.Andrzejowi Ranuszkiewiczowi Komendantowi Powiatowemu PSP w Szamotułach. Następnie gości powitał Prezes OSP Ćmachowo Mieczysław Białuski. Na uroczystość przybyli Posłowie na Sejm RP ,Starosta Szamotulski Paweł Kowzan, radny powiatowy Edward Ławniczak,Przedstawiciel Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Tomasz Szrama, Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaiu Stefan Kaszkowiak, który jest jednocześnie Wiceprezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Szamotułach. Burmistrz MiG Wronki Mirosław Wieczór. Wiceprzewodniczący Rady MiG Wronki Janusz Szulc. Prezes Zarządu Oddziału MG ZOPSP RP we Wronkach Andrzej Liszkowski. Delegacje jednostek OSP MiG Wronki, mieszkańcy Ćmachowa. Po powitaniu gości odczytano historie Ćmachowa i OSP Ćmachowo.

W dniu 21.05.2008r. o godz.15.25 jeden zastęp OSP Amica i dwa zastępy OSP Wronki gasiły pożar śmieci na ul.Mickiewicza we Wronkach.

Ćwiczenia w Amice Fabryka Pralek – ewakuacja
W dniu 20.05.2008r. o godz.12.15 dwa zastęp OSP Amica uczestniczyły w szkoleniu na Fabryce Pralek, połączonym z praktycznym sprawdzeniem warunków ewakuacji powodem tego był pożar palet z drewna. W trakcie ćwiczeń strażacy zapoznali się z lokalizacją obiektów i rozmieszczeniem w nich poszczególnych pomieszczeń, rozmieszczeniem sprzętu p.poż oraz zaopatrzeniem wodnym. Szkolenie miało na celu pokazanie właściwych sposobów zachowania się i postępowania w przypadku powstania zagrożenia w obiektach zakładu. W trakcie ćwiczeń jeden ze strażaków uległ wypadkowi, ale nie musiał sie o nic martwić ponieważ koledzy szybko udzielili mu pierwszej pomocy – oczywiście to była tylko symulacja wypadku.

W dniu 16.05.2008r. został zorganizowany wyjazd do Margonin na koncert zespołu „FEEL”

Szkolenie strażaka podstawowego OSP.

KP PSP w Szamotułach przeprowadziła szkolenie na strażaka podstawowego. Zajęcia były prowadzone do 01.02. do 15.05.2008r. w kursie wzięło udział 19 strażaków w tym 10 kobiet z naszej jednostki.Szkolenie zakończyło się egzaminem teoretycznym i praktycznym w dniu 16.05.2008r. na slce BHP w Amice.Wręczenia zaświadczeń o ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu dokonał Zenon Golon i komendant MiG Wronki Stefan Kaszkowaiak.

W dniu 5.05.2008r. jeden zastęp OSP Amica prowadził prace porządkowe na OW Mierzyn

W dniu 4.05.2008r. jednostki OSP MiG Wronki wzięły udział w capstrzyku z okazji DNIA STRAŻAK, nastąpił przejazd ulicami miasta.

W dniu 3.05.2008r. jednostki OSP MiG Wronki wzięły udział w mszy św. z okazji 3 maja a następnie w przemarszu ulicami Wronek i złożyły kwiaty pod pomnikami pamięci.

W dniu 17.04.2008r. o godz.19.10 jeden zastęp OSP Amica przy użyciu pompy pływającej wypompowywał wodę z zalanych piwnic przy ul. Dworcowej.

W dniu 17.04.2008r. o godz.09.25 jeden zastęp OSP Amica udzielał pomocy przedmedycznej razem z pielęgniarką zakładowa osobie poszkodowanej na Fabryce Kuchni.

Szkolenie dowódców sekcji jednostek OSP z KSRG.

Komenda Powiatowa PSP w Szamotułach przeprowadziła szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków pełniących funkcje dowódców sekcji w Ochotniczych Strażach Pożarnych z terenu powiatu szamotulskiego. Zajęcia były prowadzone w każdą sobotę i niedzielę w 2008r. W kursie wzięło udział 70 strażaków ochotników z jednostek OSP z KSRG. Zakończyło się ono egzaminem teoretycznym i praktycznym w dniu 12 kwietnia 2008r. w świetlicy OSP Kłodzisko. Wręczenia zaświadczeń o ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu dokonał Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Szamotułach – st.kpt. Albert Kłaczkiewicz.

W dniu 01.04.2008r. o godz.20.15 jeden zastęp OSP Amica interweniował na Fabryce Lodówek, rozszczelnieniu uległa butla z helem, działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

W dniu 25.03.2008r. o godz.11.45 jeden zastęp OSP Amica interweniował przy pożarze szafy elektrycznej na Fabryce Kuchni, spaleniu uległa częściowo szafa, styczniki oraz przewody elektryczne w szafie. Straty wyceniono na ok. 20 000pln.

W dniu 13.03.2008r. o godz.12.30 jeden zastęp OSP Amica i jeden zastęp OSP Wronki interweniował przy pożarze sadzy w kominie na ul.Poznańskiej we Wronkach.

W dniu 11.03.2008r.o godz.08.10 wybuchł pożar stolarni w Nowej Wsi, pożar ten zauważyła załoga nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego w drodze na turniej wiedzy pożarniczej w Szamotułach. Strażacy natychmiast przystąpili do działań gaśniczych oraz wezwali posiłki.Na ich wezwanie przybyły dwa zastępy OSP Amica,dwa zastępy JRG PSP Szamotuły,trzy zastępy OSP Wronki i jeden zastęp OSP Kłodzisko.W wyniku szybkiej akcji gaśniczej udało się uratować warsztat stolarski oraz przyległy budynek mieszkalny. Spaleniu uległy częściowo trociny w magazynie trocin, opaleniu uległ dach nad magazynem trocin i częściowo nad warsztatem stolarskim. Tak więc nowy samochód OSP Wronki przeszedł swój pierwszy chrzest bojowy.

Nowy samochód dla OSP Wronki MAN TGM 13.280 z napędem 4×4.

W dniu 10 marca 2008r.Naczelnik OSP Wronki Stefan Kaszkowiak i kierowcy OSP Wronki Tomasz Pospieszny i Paweł Kwiatecki udali się do Kielc do firmy Stolarczyk, skąd odebrali nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4×4 MAN TGM 13.280 typu GBA2,5/25. Wieczorem o godz. 20.00 dotarli do jednostki OSP Wronki gdzie czekali druhowie z Panem Burmistrzem Mirosławem Wieczorem. Nowy samochód pożarniczy przyczyni się do skuteczniejszych i bardziej niezawodnych działań jednostki OSP Wronki,jednocześnie używany dotychczas przez OSP Wronki samochód pożarniczy Star 244L trafił do OSP Rzecin.

W dniu 27.02.2008r. od godz.18.00 dwa zastępy OSP Amica zabezpieczały imprezę masową na stadionie Amici, mecz Polaska – Estonia

W dniu 21 lutego 2008 roku odbyło się walne zebranie sprawozdawcze w OSP Amica, na które przybył Prezes zarządu Amica Wronki Pan Jacek Rutkowski,W-ce Prezes zarządu Amica Wronki Pan Andrzej Kadziński, Pan Paweł Kowza Starosta powiatu szamotulskiego,Pan Mirosław Wieczór Burmistrz MiG Wronki, mł.bryg. Andrzej Ranuszkiewicz – Komendant Powiatowy PSP w Szamotułach,dh.Andrzej Liszkowski Prezes ZO MG ZOSP RP we Wronkach, dh.Stefan Kaszkowiak Komendant ZO MG ZOSP RP we Wronkach. Zebranie otworzył i zaproszonych gości powitał Prezes OSP Amica dh Tadusz Pędzich, nastepnie dokonana wręczenia legitymacji dla nowych członków,odznaczeń za wysługę lat,medali za zasługi dla pożarnictwa oraz certyfikatów za udział w zawodach Bezpieczna Firma. Sprawozdanie z działalności przedstawił Prezes OSP Amica dh Tadusz Pędzich. Jednostka liczy aktualnie 58 członków czynnych i 2 honorowych.

W dniu 15.02.2008r. o godz.14.00 jeden zastęp OSP Amica i jeden zastęp OSP Wronki interweniował przt pożarze lasu w Smolnicy k/Wronek, zastęp OSP Amica został wycofany z akcji z powodu awarii samochodu.

W dniu 12.02.2008r. o godz.11.00 jeden zastęp OSP Amica wypompowywał wodę w zalanej piwnicy na ulicy Nadbrzeżnej we Wronkach.

W dniu 21.01.2008r. o godz.09.10 jeden zastęp OSP Amica i jeden zastęp OSP Wronki wypompowywały ponownie wodę w zalanym garażu i pomieszczeniach gospodarczych w miejscowości Stare Miasto k/Wronek.

W dniu 21.01.2008r. o godz.06.50 jeden zastęp OSP Amica i dwa zastępy OSP Wronki wypompowywały wodę w zalanym garażu i pomieszczeniach gospodarczych w miejscowości Stare Miasto k/Wronek.

Nowy Komendant Powiatowy PSP w Szamotułach
W dniu 15.01.2008r. o godz. 9.30 w siedzibie KP PSP Szamotuły odbyła się narada podsumowująca rok 2007. W naradzie uczestniczyli bryg. Lech Janiak Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu, Pan Paweł Kowzan Starosta Powiatu Szamotulskiego, Wójtowie i Burmistrzowie z terenu powiatu szamotulskiego. Szczegółową ocenę realizacji zadań w roku ubiegłym przedstawił mł. bryg. mgr inż. Wojciech Nolka – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach. Naradę podsumował Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz przedstawił stanowisko Komendy Wojewódzkiej PSP odnośnie przyszłych kierunków działania i rozwoju PSP. Następnie nastąpiło przekazanie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Szamotułach. Decyzją Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP został odwołany z dniem 15.01.2008r. ze stanowiska Komendanta Powiatowego PSP w Szamotułach mł. bryg. mgr inż. Wojciech Nolka i z dniem 16.01.2008r. został on powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Grodzisku Wlkp., natomiast z dniem 16.01.2008r.na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Szamotułach został powołany z dniem mł bryg. mgr inż. Andrzej Ranuszkiewicz.