Dzień Strażaka w gminie Wronki

W sobotę, 4 maja 2024r. w Międzynarodowy Dzień Strażaka wszystkie jednostki z gminy Wronki wzięły udział w uroczystych obchodach swojego święta.
Zbiórka pojazdów odbyła się na placu manewrowym przy OSP Wronki.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji wszystkich strażaków w kościele p. w. Św. Urszuli Ledóchowskiej we Wronkach pod przewodnictwem księdza kanonika Pawła Pawlickiego kapelana strażaków Miasta i Gminy Wronki oraz księdza proboszcza Tadeusza Łukowiaka.
Po mszy, przed kościołem odbył się uroczysty apel, w trakcie którego jednostki z gminy Wronki otrzymały wyrazy uznania oraz podziękowania od Burmistrza Miasta i Gminy Wronki Pana Mirosława Wieczora oraz wręczono odznaczenia dla strażaków z gminy Wronki.

Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza odznaczony został dh Paweł Kahl,
Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał dh Łukasz Białuski,
Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: dh Przemysław Mrowiński, dh Karol Kahl, dh Piotr Mądrwaski,
Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: dh Iwona Kaprykowska, dh Natalia Mądrawska, dh Łukasz Roj, dh Karol Szymczak, dh Wojciech Haufa.
Odznaką Strażak Wzorowy odznaczeni zostali dh Daniel Biedziak, dh Maciej Biedziak.

Następnie wozy strażackie uformowały kolumnę i wyjechały na ulice miasta, następnie do miejscowości Lubowo. W trakcie przejazdu mieszkańcy mieli okazję, by pozdrowić strażaków i w symboliczny sposób podziękować im za służbę na rzecz lokalnej społeczności.

Zdjęcia: OSP Amica, OSP Wronki, Gmina Wronki
Filmy: Film1   Film2   Film3