Wypadek drogowy na trasie Piotrowo – Wronki

W piątek, 8 grudnia o godz. 17.40 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o zderzeniu czołowym samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze wojewódzkiej nr 182 na trasie Piotrowo – Wronki.

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowy OSP Piotrowo, OSP Amica, OSP Wronki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Opel, który uderzył w przód pojazdu ciężarowego. Kierujący pojazdami znajdowali się w pobliżu pod opieką świadków zdarzenia.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala w Szamotułach.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze wojewódzkiej został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (23 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Źródło: KP PSP Szamotuły
Zdjęcia: JRG Szamotuły