Wieleń – pożar poddasza budynku mieszkalnego

W dniu 06.12.2023 r. SKKP w Czarnkowie otrzymało zgłoszenie o pożarze przewodu kominowego w miejscowości Wieleń.
Do zdarzenia zadysponowano jednostki z JRG Czarnków, OSP KSRG Wieleń, OSP KSRG Rosko oraz OSP AMICA Wronki, które w tym czasie prowadziło pokazy w pobliskiej szkole.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano dym wydobywający się z pod pokrycia dachowego oraz palący się drewniany strop przy kominie.
Mieszkańcy opuścili dom przed przybyciem straży pożarnej nie odnosząc podczas tego żadnych obrażeń.
Działania strażaków polegały na lokalizacji źródła pożaru, jego ugaszeniu oraz sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń budynku urządzeniami pomiarowymi w celu wykluczenia dodatkowego zagrożenia.
W działaniach brało udział 8 zastępów oraz 30 strażaków. Działania trwały około 2 godziny.

Źródło: PSP Czarnków

Zdjęcia: OSP Amica, OSP Wieleń