Wronki – pożar instalacji elektrycznej

We wtorek, 21 listopada o godz. 11.35 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o zadymieniu w piwnicy budynku mieszkalnego w miejscowości Wronki na ul. Spokojnej.

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechał także wozy bojowy OSP Amica, OSP Wronki oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar instalacji elektrycznej w pomieszczeniu piwnicy w budynku mieszkalnym. Właścicielka opuściła budynek przed przybyciem SP i znajdowała się na zewnątrz.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu i gazu do budynku, wejściu do mieszkania w celu lokalizacji pożaru, ugaszeniu pożaru instalacji, oddymieniu i przewietrzeniu mieszkania oraz sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.
W działaniach gaśniczych brało udział 4 zastępy (20 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.