Wronki – upadek z wysokości

W środę, 18 października o godz. 10.17 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało upadku z wysokości w miejscowości Wronki na ul. Mickiewicza.
Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, OSP Amica, OSP Wronki, Policje.
Dodatkowo na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali mężczyznę leżącego na chodniku przy naczepie samochodu ciężarowego.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie, wyznaczeniu i zabezpieczeniu ladowiska dla śmigłowca LPR oraz pomocy w transporcie poszkodowanego do śmigłowca.
Poszkodowany mężczyzna po przebadaniu przez ratowników LPR został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, śmigłowiec LPR oraz Policja.