Tragiczny pożar we Wronkach, nie żyje kobieta

W czwartek, 19 października o godz. 14.47 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o pożarze budynku mieszkalnego oraz że w budynku może znajdować się właścicielka w miejscowości Wronki na ul. Sierakowskiej.

Oprócz czterech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechał także wozy bojowy OSP Wronki, OSP Amica, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali budynek mieszkalny i część poddasza, który objęty był ogniem. Strażacy uzyskali informację od sąsiadów, że w mieszkaniu może znajdować się lokatorka oraz pies.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu do budynku, wejściu do mieszkania w celu lokalizacji pożaru, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się mieszkanie i drewniany strop, podaniu jednego prądu gaśniczego w obronie na dach sąsiedniego mieszkania, przeszukaniu budynku w celu odnalezienia lokatorki, wyniesieniu kobiety na zewnątrz, wyniesieniu z budynku butli z gazem oraz jej chłodzeniu, oddymieniu i przewietrzeniu mieszkania oraz sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.
W trakcie przeszukania pogorzeliska strażacy znaleźli zwęglone ciało kobiety.
W działaniach gaśniczych brało udział 7 zastępy (26 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Prokurator.

Źródło: KP PSP Szamotuły