Wronki – samochód uderzył w drzewo na drodze leśnej, jedna osoba poszkodowana

W czwartek, 21 września o godz. 10.33 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o uderzeniu samochodu osobowego w drzewo oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Wronki na ul. Rzecińskiej.

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechał także wozy bojowy OSP Wronki, OSP Amica, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Dodatkowo na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali leżący na boku samochód, który uderzył w drzewo. Kierujący i pasażer opuścili pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, postawieniu pojazdu na koła, rozłączeniu akumulatora oraz pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do śmigłowca LPR.
Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników została przetransportowana śmigłowcem do szpitala.
Jeden zastęp JRG Szamotuły został zawrócony do jednostki.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec LPR oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Źródło: KP PSP Szamotuły
Zdjęcia: OSP Wronki