Wronki – potrącenie pieszego

W poniedziałek, 25 września o godz. 14.23 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o potrąceniu mężczyzny przez samochód ciężarowy na obwodnicy miejscowości Wronki.

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, OSP Amica oraz OSP Wronki.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód ciężarowy, który potrącił mężczyznę. Osoba poszkodowana znajdowała się w pobliskim rowie. Pomocy medycznej przed przyjazdem SP udzielał świadek zdarzenia dh OSP Amica.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przybycia ZRM, rozłączeniu akumulatora, pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do karetki pogotowia, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu pozostałości po zdarzeniu.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników została przewieziona do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.