Kłodzisko – samochód w rowie

W sobotę, 4 lutego o godz. 3.25 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o samochodzie znajdującym się w rowie w miejscowości Kłodzisko.
Dyżurny SK w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastępy JRG Szamotuły, jeden zastęp OSP Kłodzisko, OSP Wronki, OSP Amica oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego i Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy leżący na lewym boku w przydrożnym rowie. Kierujący został wydobyty z pojazdu przez osoby postronne przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, postawieniu pojazdu na koła, rozłączeniu akumulatora, zakręceniu zaworu instalacji gazowej, oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.

Kierujący po przebadaniu przez ratowników ZRM pozostał na miejscu zdarzenia.

W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia zastępy JRG Szamotuły i OSP Amica zostały zawrócone do jednostki.
W działaniach brały udział 2 zastępy (12 ratowników) z Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.