Ćmachowo – plama oleju na drodze

W poniedziałek, 13 lutego o godz. 8.41 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o plamie oleju na drodze w miejscowości Ćmachowo.
Dyżurny SK w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp OSP Amica, OSP Wronki, OSP Ćmachowo oraz OSP Kłodzisko.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali plamę oleju na drodze wojewódzkiej nr 182 na odcinku ok. 10km (plama znajdowała się na terenie powiatu szamotulskiego i międzychodzkiego).
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji plamy oleju. Ze względu na charakter zdarzenia dyżurny SK zadysponował piaskarkę z ZDW oraz jednostki z powiatu międzychodzkiego.
W działaniach brały udział 4 zastępy (21 ratowników) z Ochotniczej Straży Pożarnej.