V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów w Poznaniu

W sobotę, 20 sierpnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbył się V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów, w którym uczestniczyła nasza jednostka.
W imprezie wzięło kilkadziesiąt samochodów strażackich z całej Polski, należących do Ochotniczych Straży Pożarnych, Państwowej Straży Pożarnej i prywatnych kolekcjonerów oraz pojazdy Policji i Pomocy Drogowej.

Zlot rozpoczął się przyjazdem kolumny wozów strażackich ulicami miasta spod stadionu przy ul. Bułgarskiej na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie zorganizowano strażackie miasteczko.
Na zwiedzających oprócz wystawy specjalistycznego sprzętu, jakim na co dzień dysponują strażacy, czekał szereg atrakcji przygotowanych przez organizatora festynu.
Podczas imprezy zorganizowano między innymi pokazy Dziecięcych Drużyn Pożarniczych z Dębinki, Goliny oraz Cielczy, był też pokaz psów ratowniczych GRS Poznań.
Druhowie z OSP Mosina zorganizowali pokaz ratownictwa technicznego, a strażacy z OSP Kamionki pokazywali jak nie gasić pożaru, gdy w kuchni zapali się olej.
Zlot był też okazją do nauki i przećwiczenia udzielania pierwszej pomocy, można było zobaczyć symulator bezpiecznej jazdy po autostradzie, a dla dzieci zorganizowano strefę małego strażaka – dmuchane zamki strażackie.

Więcej na:  Michał Tomaszewski     Michał Tomaszewski     Konrad Kopeć     strażacki.pl     MDP Kluczewo 

Materiał filmowy:   OSP Amica     Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów     epoznań        elektryczny samochód ratowniczo-gaśniczy firmy Rosenbauer       Film 1     Film 2     Film 3     Film 4