ZDERZENIE DWÓCH SAMOCHODÓW, TRZY OSOBY POSZKODOWANE

W piątek, 29 lipca o godz. 4.13 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów oraz trzech osobach poszkodowanych na drodze wojewódzkiej nr 150 w miejscowości Wronki.

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także dwa zastępy OSP Wronki, jeden zastęp OSP Chojno, OSP Amica, trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący i pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Samochód osobowy Skoda Fabia znajdował się po dachowaniu na środku drogi, natomiast drugi pojazd Seat Ibiza znajdował się w przydrożnym rowie.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań ratowniczych, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, zakręceniu zaworu instalacji gazowej w jednym pojeździe, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Ruch na drodze wojewódzkiej Wronki-Piotrowo został zablokowany – Policja zorganizowała objazdy, następnie odbywał się wahadłowo.
Trzy osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników ZRM zostały przewiezione do szpitala w Szamotułach i Międzychodzie.
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów (25 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Źródło: KP PSP Szamotuły
Zdjęcie: OSP Amica