Podsumowanie 2006 roku

W dniu 27 grudnia 2006r. o godz. 9.10, jeden zastęp OSP Wronki i jeden zastęp OSP Amica interweniowały przy wypadku drogowym w Samołężu.

W dniu 18 października 2006r. jeden zastęp OSP Wronki i dwa zastępy OSP Amica usuwały plamę oleju napędowego na ul.Nowowiejskiego i parkingu Amica Wronki S.A., do wycieku doszło w wyniku rozszczelnienia zbiornika paliwa samochodu TIR.

W dniu 24 września 2006r., o godz. 14.05, jeden zastęp OSP Wronki i jeden zastęp OSP Amica, jeden zastęp OSP Kłodzisko, jeden zastęp OSP Wróblewo, jeden zastęp OSP Ostroróg gasiły pożar balotów słomy w Głuchowie.

W dniu 23 września 2006r., o godz. 2.30, dwa zastępy OSP Wronki i jeden zastęp OSP Amica gasiły pożar altanki na ogródkach działkowych, przy os.J.Słowackiego, we Wronkach, prawdopodobnie przyczyną powstania pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej, pożar zauważono gdy cała altanka o konstrukcji drewnianej była objęta ogniem, straty wyniosły wg właściciela altanki ok.5.000zł.

W dniu 13 września 2006r., o godz. 3.40, cztery zastępy OSP Wronki i jeden zastęp OSP Amica gasiły pożar budynku mieszkalnego na ul.Kościelnej, we Wronkach, pożar powstał prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia przez dekarzy naprawiających dach. Spaleniu uległa część poszycia dachu, opaleniu uległy elementy konstrukcyjne dachu

W dniu 11 września 2006r. przeprowadzono praktyczne sprawdzenie warunków ewakuacji w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 we Wronkach, połączone z ćwiczeniami jednostek straży pożarnej z OSP Amica, OSP Wronki i JRG PSP Szamotuły, o godz. 9.00 na obiektach szkoły i o godz.17.30 na obiekcie internatu.

W dniu 8 sierpnia 2006r., o godz. 11.05, dwa zastępy OSP Wronki i jeden zastęp OSP Amica gasiły pożar budynku gospodarczego na Stróżkach, w godzinach popołudniowych jeden zastęp OSP Wronki dogaszał pogorzelisko budynku gospodarczego na Stróżkach.

W dniu 28 lipca 2006r., o godz. 14.45, trzy zastępy OSP Wronki, jeden zastęp OSP Amica, OSP Jasionna, OSP Lubowo, OSP Wróblewo, OSP Ćmachowo, OSP Kłodzisko, dwa zastępy OSP Ostroróg, OSP Binino, OSP Nojewo gasiły pożar zboża na pniu 3,5ha, ścierniska 4ha, słomy po kombajnie 2,5ha, w Ćmachowo Huby, pożar powstał w urządzeniu tnącym słomę kombajnu.

W dniu 27 lipca 2006r., o godz. 18.50, cztery zastępy OSP Wronki, jeden zastęp OSP Amica, OSP Samołęż, OSP Jasionna, OSP Chojno, OSP Lubowo, OSP Wartosław, OSP Wróblewo, OSP Ćmachowo, OSP Kłodzisko, dwa zastępy JRG PSP Szamotuły, OSP Sieraków, OSP Ostroróg gasiły pożar zboża na pniu miedzy Samołężem a Oporowem – spaleniu uległo 7,5ha, jednocześnie gaszono pożar zboża na pniu i słomy po kombajnie w Starym Mieście spaleniu uległy 4ha.

W dniu 26 lipca 2006r., o godz. 11.05, trzy zastępy OSP Wronki, jeden zastęp OSP Amica, OSP Chojno, OSP Jasionna, OSP Kłodzisko, OSP Samołęż gasiły pożar lasu w Smolnicy. W godzinach popołudniowych dwa zastępy OSP Wronki i jeden zastęp OSP Amica pomagały gasić pożar zboża na pniu w Piotrkówkach, a następnie w Żalewie.

W dniu 20 lipca 2006r., jeden zastęp OSP Amica zabezpieczał imprezę masową na stadionie Amica Wronki mecz Polska – Belgia.

W dniu 7 lipca 2006r., o godz. 15.31, trzy zastępy OSP Wronki i jeden zastęp OSP Amica, OSP Samołęż, OSP Marianowo, dwa zastępy OSP Obrzycko i OSP Ostroróg gasiły pożar słomy po kombajnie i zboża na pniu oraz nasypu kolejowego w Samołężu. W działaniach gaśniczych uczestniczył również helikopter gaśniczy. W tym samym czasie powstał pożar poszycia leśnego w leśnictwie Gogolice, spaleniu uległo 2,5ha poszycia leśnego, w działaniach gaszenia pożaru brały udział jednostki OSP Chojno, Jasionna, Wróblewo, Wronki, Obrzycko, Pęckowo, Drawsko, służby leśne i samoloty gaśnicze.

W dniu 7 lipca 2006r., o godz. 11.39, dwa zastępy OSP Wronki i jeden zastęp OSP Amica, pomagały gasić pożar nasypu kolejowego i łąk, na terenie gminy Szamotuły.

W dniu 5 lipca 2006r. zostało przeprowadzone praktyczne sprawdzenie warunków ewakuacji na obiektach Fabryki Pralek Amica S.A. połączone ze szkoleniem jednostek straży pożarnej, w którym udział wzięły JRG PSP Szamotuły, OSP Amica, OSP Wronki, OSP Kłodzisko.

W dniu 8 maja 2006r., o godz. 21.55, trzy zastępy OSP Wronki i jeden zastęp OSP Amica, gasiły pożar ściółki leśnej na Borku

W dniu 8 maja 2006r., o godz. 14.45, dwa zastępy OSP Wronki i jeden zastęp OSP Amica, gasiły pożar trawy na ul.Słonecznej.

W dniu 11 kwietnia 2006r., jeden zastęp OSP Amica, gasił pożar trawy na Zamościu.

W dniu 6 kwietnia 2006r., dwa zastępy OSP Wronki, jeden zastęp OSP Chojno, OSP Amica, OSP Kłodzisko, gasiły pożar nieużytków na Szklarni, spaleniu uległo około 2,5ha nieużytków.

W dniach od 01.02.2006r. do 05.02.2006r od godz.7.00 – 15.00 jednostka OSP Amica prowadziła działania w odśnieżaniu dachów na wydziale Pralek, Lodówek, Magazynie Centrum Dystrybucji i Hotelu Olympic.