Marianowo – pożar samochodu

W niedzielę, 19 maja 2024 roku o godz. 7.05 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o pożarze opon przy budynku mieszkalnym, kolejne zgłoszenie dotyczyło pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Marianowo gm. Wronki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Marianowo, jeden zastęp OSP Amica oraz dwa zastępy OSP Wronki.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar samochodu osobowego przy budynku gospodarczym.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego na palący się samochód, podaniu jednego prądu gaśniczego w obronie na budynek gospodarczy oraz schłodzeniu karoserii.
W działaniach ratowniczych brało udział 7 zastępów (28 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.