Wypadek przy pracy w fabryce sprzętu AGD

W czwartek, 18 kwietnia 2024 roku o godz. 23.31 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku przy pracy (doszło do przygniecenia pracownika przez maszynę) w miejscowości Wronki na ul. Mickiewicza.

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, OSP Amica, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Dodatkowo na miejsce zdarzenia został wysłany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali osobę poszkodowaną pod opieką ratowników ZRM, która znajdowała się na podeście przy maszynie.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy wspólnie z ratownikami ZRM, pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do karetki ZRM, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, oświetleniu terenu działań oraz pomocy w transporcie osoby do śmigłowca LPR.
Osoba poszkodowana po przebadaniu została przetransportowana śmigłowce LPR do szpitala w Poznaniu.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (23 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec LPR oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Źródło: KP PSP Szamotuły
Zdjęcie: dh Marek Marcinkowski, OSP Wronki