Strażacy zostali wezwani do pożaru w szkole

W sobotę, 20 stycznia 2024 roku o godz. 18.04 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o pożarze Szkoły Podstawowej w miejscowości Wronki na ul. Mickiewicza.
Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował jeden zastęp OSP Amica, OSP Wronki, OSP Kłodzisko i zastęp OSP Baborowo, który w tym czasie przebywał na zabezpieczeniu rejonu powiatu szamotulskiego oraz powiadomił Policję.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy nie stwierdzili pożaru w budynku Szkoły Podstawowej, alarm okazał się fałszywy.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu budynku szkoły i sali gimnastycznej.
Na miejsce przybył patrol policji, który sprawdzi między innymi okoliczności wezwania straży pożarnej.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (22 ratowników) z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.