Wronki – kolizja drogowa

W poniedziałek, 23 października o godz. 10.40 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych w miejscowości Wronki na ul. Mickiewicza.
Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował jeden zastęp JRG Szamotuły, OSP Amica, OSP Wronki oraz Policje.
Dodatkowo na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdów na pobocze oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników LPR pozostała na miejscu zdarzenia – nie wymagała hospitalizacji..
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (18 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, śmigłowiec LPR oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.