Wronki – plama oleju na obwodnicy

W piątek, 1 września o godz. 19.41 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o plamie oleju na drodze – obwodnica Wronek.
Dyżurny SK w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp JRG Szamotuły, OSP Amica, OSP Wronki oraz OSP Bobulczyn.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali plamę oleju na drodze wojewódzkiej od ronda w miejscowości Marianowo w kierunku miejscowości Wronki, następnie KDR poinformował, że plama jest jeszcze w kierunku miejscowości Bobulczyn.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji plamy oleju na odcinku ok. 6 km.
W działaniach brały udział 4 zastępy (20 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.