Smolnica – kolizja drogowa

W sobotę, 29 lipca o godz. 17.05 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o samochodzie znajdującym się w rowie w miejscowości Smolnica gm. Wronki.
Dyżurny SK w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp OSP Amica oraz OSP Wronki.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który po dachowaniu znajdował się w rowie, kierujący opuścił pojazd przed przybyciem straży, znajdował się w pobliżu.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu pojazdu na koła, rozłączeniu akumulatora oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (10 ratowników) z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.