Pomoc osobie poszkodowanej

W poniedziałek, 19 czerwca o godz. 11.01 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o nagłym zatrzymaniu krążenia, kobieta znajduje się w budynku mieszkalnym w miejscowości Ćmachowo gm. Wronki.
Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Amica oraz OSP Wronki.
Po dojeździe miejsce zdarzenia strażacy zastali poszkodowaną kobietę w budynku mieszkalnym, członkowie rodziny prowadzili już resuscytację krążeniowo-oddechową.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia ZRM (resuscytacja krążeniowo-oddechowa).
Niestety prowadzona na miejscu zdarzenia resuscytacja krążeniowo-oddechowa kobiety nie przyniosła skutku. Lekarz stwierdził zgon 59-letniej kobiety.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (13 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz ZRM.