Wronki – próba samobójcza

We wtorek, 18 kwietnia o godz. 7.36 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o próbie samobójczej w mieszkaniu w miejscowości Wronki.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Amica, OSP Wronki, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego. Dodatkowo na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pod wskazanym adresem funkcjonariuszy Policji, którzy udzielali pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR oraz pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do śmigłowca.
Osoba poszkodowana została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja, śmigłowiec LPR oraz ZRM.