Wronki – pożar drewnianej wiaty

W niedzielę, 20 listopada o godz. 7.01 dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Szamotułach odebrał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o pożarze garażu w miejscowości Wronki na ul. Łąkowej.

Dyżurny SK do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, OSP Amica oraz OSP Wronki.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar dwóch drewnianych wiat gospodarczych.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu na palące się wiaty, wyniesieniu drewna na zewnątrz i jego dogaszeniu, sprawdzeniu kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia oraz dogaszeniu pogorzeliska.
Spaleniu uległy dwie drewniane wiaty, zgromadzony opał oraz narzędzia warsztatowe.
W działaniach gaśniczych brały udział 3 zastępy (15 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.