Wronki – kolizja drogowa

W piątek, 16 września o godz. 12.25 dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów w miejscowości Wronki na ul. Mickiewicza.
Dyżurny SK do zdarzenia zadysponował jeden zastęp OSP Amica oraz OSP Wronki.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący i pasażerka opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Pojazdy znajdowały się na jednym pasie ruchu.
W trakcie prowadzonych działań KDR poinformował, że jedna osoba źle się poczuła i poprosił o zadysponowanie Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, przemieszczeniu pojazdów na pobliski parking, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM pozostała na miejscu zdarzenia.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (10 ratowników) z Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.