Krasnobrzeg – pożar maszyny

W czwartek, 1 września o godz. 9.44 dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze maszyny leśnej w miejscowości Krasnobrzeg gm. Wronki.
Dyżurny SK do zdarzenia zadysponował jeden zastęp OSP Amica, OSP Chojno oraz OSP Wronki.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar komory silnika maszyny leśnej do wycinki drzewa. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palącą się komorę silnika, rozłączeniu akumulatora oraz schłodzeniu karoserii.
W działaniach gaśniczych brały udział 3 zastępy (15 ratowników) z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Zdjęcia: OSP Wronki