Wronki – wypadek z udziałem dwóch samochodów

W czwartek, 7 czerwca o godz. 20.38 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Wronki.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechał także wóz bojowy OSP Amica, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, przemieszczeniu pojazdów, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników ZRM pozostały na miejscu zdarzenia – nie wymagała hospitalizacji.
W działaniach brały udział 2 zastępy (10 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.