Strażacy na pikniku rodzinnym w przedszkolu Amica Kids

W sobotę, 4 czerwca strażacy z naszej jednostki uczestniczyli w pikniku rodzinnym, który odbył się przy przedszkolu Amica Kids we Wronkach.
Dla najmłodszych w tym dniu przygotowano mnóstwo gier, zabaw plenerowych, natomiast strażacy uczyli jak prawidłowo udzielać kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Strażacy w trakcie pikniku chętnie opowiadali o swojej pracy, zaprezentowali sprzęt stanowiący wyposażenie jednostki oraz zaprosili dzieci do wozu strażackiego „Florek”.
Każdy z Maluchów miał okazję użyć węża strażackiego, przymierzyć hełm i ubranie strażackie oraz usłyszeć dźwięk sygnałów strażackiego samochodu.
Zajęcia były połączeniem zabawy z przekazaniem bardzo istotnej wiedzy, która może w przyszłości zaowocować uratowaniem życia.
Uśmiech i zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków.

Zdjęcia: Facebook Amica Kids