Jasionna – pożar trawy i krzaków

W niedzielę, 19 czerwca o godz. 16.26 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy i drzew w pobliżu lasu w miejscowości Jasionna gm. Wronki.
Dyżurny SK niezwłocznie do zdarzenia zadysponował dwa zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, OSP Amica, OSP Chojno, OSP Wronki, OSP Rzecin, OSP Jasionna oraz OSP Kłodzisko.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar trawy, krzaków i młodych drzew w lesie.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu siedmiu prądów gaśniczych w natarciu na palącą się trawę, krzaki i młode drzewka w lesie.
Po ugaszeniu pożaru teren pogorzeliska został zalany woda oraz oborany.
W działaniach gaśniczych brało udział 9 zastępów (47 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.