Wronki – Dzień Strażaka

W środę, 4 maja nasza jednostka uczestniczyła w obchodach Dnia Strażaka.
Msza Święta w intencji strażaków została odprawiona w kościele p.w. Św. Urszuli Ledóchowskie we Wronkach przez księdza Kanonika Pawła Pawlickiego kapelana strażaków Miasta i Gminy Wronki oraz księdza Proboszcza Tadeusza Łukowiaka.
Po mszy odbył się na placu przed kościołem uroczysty apel w trakcie, którego ksiądz Kanonik Paweł Pawlicki poświęcił wszystkie strażackie pojazdy, podziękowania złożył Zastępca Burmistrza Robert Dorna oraz Przewodniczący Rady Piotr Rzyski oraz wręczono odznaczenia.
Odznaką Honorową „Semper Vigilant” został odznaczony Prezes OSP Wronki dh Stefan Kaszkowiak, odznakę „Strażak Wzorowy” otrzymał dh Maciej Barłóg i Kamil Waroś.
Po uroczystym apelu utworzono kolumnę pojazdów strażackich, która przejechała ulicami miasta.

Zdjęcia: mojeWronki, OSP Amica

Więcej informacji – wronki.pl

Film 1     Film 2     Film 3     Film 4