Wronki – pożar budynku gospodarczego

W poniedziałek, 14 lutego o godz. 4.07 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze pustostanu w miejscowości Wronki na ul. Garncarskiej.
Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Amica, dwa zastępy OSP Wronki, jeden zastęp OSP Kłodzisko, Policje oraz powiadomił Pogotowie Energetyczne.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar budynku gospodarczego, w pobliżu znajdował się zagrożony pożarem budynek mieszkalny oraz kolejny budynek gospodarczy i garaż.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palący się budynek, podaniu jednego prądu gaśniczego w obronie na pobliskie budynki, wyniesieniu z budynku butli propan butan i zbiornika z paliwem, podaniu prądu gaśniczego w celu chłodzenia butli i zbiornika, przewietrzeniu i oddymieniu budynku, wyniesieniu nadpalonych elementów i ich dogaszeniu, sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.
W działaniach gaśniczych brało udział 7 zastępów (26 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.