Obelzanki – dachowanie samochodu

W niedzielę, 20 lutego o godz. 9.42 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze wojewódzkiej nr 140 w miejscowości Obelzanki gm. Wronki.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Amica, OSP Wronki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy po dachowaniu, który znajdował się w przydrożnym rowie. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się pod opieką ratowników ZRM.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu pojazdu na koła, rozłączeniu akumulatora oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM pozostała na miejscu zdarzenia – nie wymagała hospitalizacji.
W działaniach brały udział 2 zastępy (11 ratowników) z Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.