Kłodzisko – wypadek drogowy na trasie Wronki-Sieraków

W środę, 2 października 2024 roku o godz. 5.43 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów i zwierzyny oraz dwóch osobach poszkodowanych w miejscowości Kłodzisko na trasie Wronki – Sieraków.

Dyżurny Stanowiska kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Kłodzisko, OSP Amica oraz OSP Wronki. Do zdarzenia wyjechały również Zespoły Ratownictwa Medycznego i Policja
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Seat, który uderzył w drzewo i znajdował się w rowie, natomiast drugi pojazd Renault uderzył w zwierzę i znajdował się na pasie drogi. Kierujący i pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Dwie osoby lekko poszkodowane, pozostałe dwie osoby nie odniosły obrażeń. Droga wojewódzka nr 182 została zablokowana.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników ZRM pozostały na miejscu zdarzenia.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (22 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Zdjęcia: OSP Kłodzisko, OSP Wronki