Strażacy i policjanci szukali zaginionego grzybiarza

W poniedziałek, 14 października o godz. 19.00 dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Policji, który informował o zaginięciu mężczyzny w pobliżu miejscowości Nowy Kraków gm. Wronki.

Chodziło o podjęcie działań w celu odnalezienia zaginionego mężczyzny, który w dniu dzisiejszym udał się do lasu na grzybobranie. W związku z późną porą, ale przede wszystkim zagrożeniem życia i zdrowia mężczyzny natychmiast rozpoczęto jego poszukiwania.
Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, zastępy OSP Wronki, OSP Amica, OSP Piotrowo oraz OSP Bobulczyn, natomiast za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z JRG Piła i OSP Kruszewo z dronem, a następnie jedne zastęp JRG 6 Poznań z dronem.
Miejsce koncentracji sił i środków wyznaczono w miejscowości Nowy Kraków przy drodze wojewódzkiej.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek SP zastano Policję, która zwróciła się z prośbą o przeszukanie terenu w kompleksie leśnym.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu wspólnie z funkcjonariuszami Policji wyznaczonego terenu.
Około godziny 22.45 akcja została zakończona – Policja otrzymała informację, że poszukiwany mężczyzna przebywa w miejscu zamieszkania.
W działaniach ratowniczych brało udział 14 zastępów (45 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Źródło: KP PSP Szamotuły
Zdjęcia: OSP Wronki, OSP Amica