Wypadek na rondzie Europa we Wronkach

We wtorek, 24 września 2024 roku o godz. 7.42 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o zderzeniu samochodu osobowego i motocykla oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Wronki na ul. Leśnej.

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Wronki oraz OSP Amica.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali skuter, który uderzył w bok samochodu osobowego. Kierujący pojazdami znajdowali się na poboczu drogi.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM pozostała na miejscu zdarzenia.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Źródło: KP PSP Szamotuły