Wronki – pożar sadzy w przewodzie kominowym

We wtorek, 28 grudnia o godz. 19.25 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o sadzy w przewodzie kominowy w budynku mieszkalnym w miejscowości Wronki na ul. Ogrodowej.
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Amica, OSP Wronki oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar sadzy w przewodzie kominowym. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem SP i znajdowali się na zewnątrz.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, wygaszeniu pieca C.O., ugaszenia pożaru za pomocą sita kominowego i proszku, wyczyszczeniu przewodu kominowego i wyczystki oraz przewietrzeniu budynku mieszkalnego.
W międzyczasie ratownicy sprawdzili pomieszczenia mieszkalne pod kątem gazów niebezpiecznych – nie wykryto zagrożenia oraz sprawdzeniu przewodu kominowego kamerą termowizyjną.
W działaniach brało udział 6 zastępów (21 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.