Obelzanki – dachowanie samochodu

W poniedziałek, 20 grudnia o godz. 8.36 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego oraz trzech osobach poszkodowanych na drodze wojewódzkiej nr 140 w miejscowości Obelzanki gm. Wronki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Amica, OSP Wronki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy po dachowaniu, który znajdował się w przydrożnym rowie. Dwie osoby poszkodowane zostały wydobyte z pojazdu przed przybyciem SP przez świadków zdarzenia i znajdowały się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, postawieniu pojazdu na koła, rozłączeniu akumulatora oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Osoby poszkodowane po przebadaniu przez ZRM pozostały na miejscu zdarzenia – nie wymagały hospitalizacji.
W działaniach brały udział 3 zastępy (15 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.