IV Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów w Poznaniu

W sobotę, 21 sierpnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbył się IV Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów, w którym uczestniczyła nasza jednostka.
W imprezie wzięło kilkadziesiąt samochodów strażackich z całej Polski, należących do Ochotniczych Straży Pożarnych, Państwowej Straży Pożarnej i prywatnych kolekcjonerów oraz pojazdy Policji i Pomocy Drogowej.

Zlot rozpoczął się przyjazdem kolumny wozów strażackich ulicami miasta spod stadionu przy ul. Bułgarskiej na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie zorganizowano strażackie miasteczko.
Na zwiedzających oprócz wystawy specjalistycznego sprzętu, jakim na co dzień dysponują strażacy, czekał szereg atrakcji przygotowanych przez organizatora festynu.
Podczas imprezy zorganizowano między innymi pokazy Dziecięcych Drużyn Pożarniczych z Dębinki oraz OSP Cielcza, był też pokaz psów ratowniczych GRS Poznań, a także prezentacja możliwości Cobra Cold Cut Systems.
Druhowie z OSP Mosina zorganizowali pokaz ratownictwa technicznego, a strażacy z OSP Kamionki pokazywali jak nie gasić pożaru, gdy w kuchni zapali się olej.
Zlot był też okazją do nauki i przećwiczenia udzielania pierwszej pomocy.

Więcej na:   Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów   strażacki.pl      osp.pl      epoznań      naszgłospoznański    Aisko    motopoznan    Michał Tomaszewski     Konrad Kopeć    pokaz ratownictwa    pokaz psów ratowniczych

Materiał filmowy:   Film 1       Film 2       Film 3