Wronki – samochód osobowy zderzył się z motorowerem

W niedzielę, 20 czerwca o godzinie 3.38 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego i motoroweru oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze wojewódzkiej nr 184 w miejscowości Wronki.

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, OSP Amica oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który zderzył się z motorowerem. Kierujący samochodem znajdował się uwięziony wewnątrz pojazdu pod opieką ratowników ZRM, natomiast kierujący motorowerem oddalił się z miejsca zdarzenia. Samochód znajdował się poza drogą, natomiast motorower przy barierkach od schodów.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, stabilizacji pojazdu, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej znajdującej się w pojeździe przy użyciu sprzętu hydraulicznego, wydobyciu osoby z pojazdu, poszukiwaniu osoby prowadzącej motorower w pobliżu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, sorpcji plamy oleju z jezdni oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (21 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Źródło i zdjęcia: KP PSP Szamotuły