Biezdrowo Huby – pożar poszycia leśnego

W czwartek, 10 czerwca o godz. 18.01 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie od pracownika Punktu Alarmowo Dyspozycyjnego Lasów Państwowych, który informował o pożarze poszycia leśnego w miejscowości Biezdrowo Huby gm. Wronki.
Do zdarzenia wyjechały wozy bojowe JRG Szamotuły, OSP Amica, Wartosław, OSP Wronki, OSP Ćmachowo, OSP Lubowo oraz Policja.
Dodatkowo poderwany został samolot Dromader, które stanowił wsparcie dla walczących z ogniem strażaków.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar poszycia leśnego.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu pięciu prądów gaśniczych w natarciu na palące się poszycie leśne, zbudowaniu punktu czerpania wody na pobliskim jeziorze, dowożeniu wody do miejsca pożaru oraz dogaszeniu pogorzeliska.
W działaniach gaśniczych brało udział 7 zastępów (36 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja i Służba leśna.

Zdjęcia: OSP Wronki