Wronki – pożar sadzy

We wtorek, 18 maja o godz. 20.51 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o zadymieniu na podwórku z kotłowni w miejscowości Wronki na ul. Kościelnej.
Dyżurny SK do zdarzenia zadysponował jeden zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, OSP Wronki oraz OSP Amica.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali zadymione pomieszczenie kotłowni oraz pożar sadzy w przewodzie kominowym. mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem SP i znajdowali się na zewnątrz.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca C.O, ugaszenia pożaru za pomocą sita kominowego i proszku oraz przewietrzeniu budynku.
W międzyczasie ratownicy sprawdzili pomieszczenia mieszkalne pod kątem gazów niebezpiecznych – nie wykryto zagrożenia oraz sprawdzeniu przewodu kominowego kamerą termowizyjną.
W działaniach gaśniczych brały udział 4 zastępy (18 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.