Wronki – pożar budynku gospodarczego i śmietnika

W środę 28 kwietnia o godz. 12.14 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze murowanego śmietnika w miejscowości Wronki na ul. Powstańców Wielkopolskich.
Do zdarzenia wyjechały wozy bojowe JRG Szamotuły, OSP Amica oraz OSP Wronki.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar murowanego śmietnika oraz przyległego do niego pomieszczenia gospodarczego.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palący się budynek i śmietnik, oddymieniu i przewietrzeniu budynku oraz sprawdzeniu kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.
W działaniach brały udział 4 zastępy (19 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Zdjęcia: OSP Wronki