Pierwoszewo – wypadek drogowy, poszkodowany motocyklista

W niedzielę, 31 maja o godz. 18.53 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego Policji o wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego i motocykla oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Pierwoszewo gm. Wronki
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, OSP Amica, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który zderzył się z motocyklem. Kierujący motocyklem znajdowała się w pobliżu pod opieką ratowników ZRM, natomiast pozostali uczestnicy zdarzenia znajdowali się w pobliżu – nie odnieśli obrażeń.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu motocykla na pobocze drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przetransportowana do szpitala.
W trakcie prowadzonych działań jeden zastęp JRG Szamotuły został zawrócony do jednostki.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, ZRM oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl
Zdjęcia: asp. Marek Greczka